Sony представила нове покоління кишенькової ігрової консолі PSP

pspНове покоління портативної ігрової консолі Sony PlayStation Portable під робочою назвою NGP з’явиться на ринку в кінці року по невідомій поки ціні, повідомила в четвер компанія Son .

За словами представників Sony, нова ігрова система зможе забезпечити якість графіки на рівні стаціонарної PlayStation 3. Крім того, пристрій буде підтримувати різні соціальні функції для взаємодії з іншими гравцями.

Приставка NGP оснащена 5-дюймовим сенсорним OLED-дисплеєм (дозвіл 960×544 точки) з підтримкою технології мультитач. Пристрій працює на базі чотириядерного ARM-процесора серії Cortex-A9, а графічна підсистема заснована на чіпі SGX543MP4 + також з чотирма ядрами (за чутками, аналогічний відеоприскорювач, тільки з двома ядрами, отримає нове покоління iPad та iPhone ).

NGP має дві камери: головну для зйомки фотографій і відео, а також допоміжну – для організації відеочатів. На додаток до WiFi- і Bluetooth-модулем консоль отримає підтримку стільникових 3G-мереж. Також, для роботи геолокаційні сервісів передбачений вбудований GPS-ресивер.

Система управління PSP буде модифікована: NGP має два аналогових джойстика (раніше був тільки один) і крупну сенсорну панель, розміщену на задній панелі. У пристрої передбачений акселерометр, гіроскоп і електронний компас. Ці нововведення дозволять розробникам підвищити рівень інтерактивності в іграх.

Ігри для приставки будуть поширюватися на картах пам’яті (їх формат поки невідомий), що дозволить зберігати там додатковий завантажуваний контент. Не виключено, що для стримування піратства Sony відмовиться від застосування стандартних носіїв, а запропонує якийсь унікальний формат карт пам’яті (як це було з UMD-дисками, застосовуваними в PSP першого покоління). NGP збереже сумісність з іграми, випущеними для PSP, які можна буде купувати і завантажувати за допомогою інтернет-сервісу компанії, пише CNET .

Крім NGP, Sony представила платформу PlayStation Suite, яка дозволить портувати ігри, створені для PlayStation першого покоління, на смартфони і планшети, що працюють під управлінням Android версії 2.3 і вище . У зв’язку з цим компанія починає програму для виробників пристроїв, продукти яких зможуть отримати статус PlayStation Certified. Ігри в рамках цієї ініціативи з’являться в поточному році.

Раніше передбачалося , що компанія Sony Ericsson розробляє гібрид Android-смартфона і ігрової консолі під неофіційною назвою PSP Phone. Тепер очевидно, що у Sony більш глобальні плани. Це не скасовує можливості випуску брендованого смартфона Sony Ericsson, який може отримати орієнтований на ігри набір органів управління (хрестовину, аналоговий джойстик та ін.).

Основний конкурент Sony на ринку портативних ігрових консолей, компанія Nintendo, готується випустити консоль Nintendo 3DS (наступне покоління кишенькових приставок в лінійці DS) 26 лютого поточного року в Японії. На ринках США і Європи пристрій з’явиться не раніше березня. Nintendo 3DS – одне з перших портативних пристроїв з 3D-екраном, що не вимагає спеціальних окулярів для перегляду стереозображення.

Крім того, iPhone, iPad і Android-апарати також можна розглядати в якості конкурентів кишенькових ігрових приставок. Для сучасних мобільних пристроїв сьогодні створюються ігри, які цілком можуть задовольнити запити середнього геймера, не кажучи вже про безліч так званих казуальних ігор.

Консоль Sony PSP була випущена в 2004 році. З тих пір з’явилося кілька модифікацій ігрової системи, які, однак, не несли істотних змін (винятком є PSP Go, виконана у форм-факторі слайдер і позбавлена ​​приводу для UMD-дисків). За даними сайту VG Chartz , який публікує рейтинги індустрії відеоігор, всього за сім років у світі було продано 65,7 мільйона PlayStation Portable. Тираж серії портативних консолей Nintendo DS, що існують на ринку приблизно стільки ж часу, за даними VG Chartz, становить 144,7 мільйона пристроїв.

In Новини  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>