Британські вчені створили прототип “розумної” електроніки, що сама гнеться

Британські вчені створили новий клас електронної техніки, так звані “морфи” – пристрої, здатні самостійно змінювати форму при зміні освітлення, запуск певної програми або при інших умовах, і представили кілька таких приладів світу на IT-конференції CHI-2013 в Парижі.

“Ми зробили крок до того, що всі мобільні гаджети будуть міняти свою форму тоді, коли нам це знадобиться. Уявіть собі – ви завантажили гру на свій мобільник, і після її запуску він перетвориться на ігрову консоль. Крім того, такий телефон може перетворитися на м’ячик, або буде згинатися в той момент, коли ви вводите пароль “, – заявила Анна Рудаут з Брістольського університету (Велика Британія).

Рудаут і її колеги створили “морфи”, експериментуючи з нанопроводи зі сплавів з ефектом пам’яті і полімерами, здатними скорочуватися під дією струму. Фізики навчилися перетворювати прості конструкції з декількох шматочків сплаву або полімеру в надгнучкі поверхні, використовуючи так звані NURBS-криві. Вони являють собою особливий математичний інструмент, що дозволяє задати криву практично будь-якої форми за допомогою комбінації з декількох опорних точок.

В якості реального подібності таких кривих виступали нанопроводи зі сплавів з ефектом пам’яті. Ці дроти були об’єднані в “сітку”, кожна клітинка якої представляла собою незалежний елемент. Активуючи частина таких осередків, можна змусити таку конструкцію прийняти практично будь-яку форму.

Для демонстрації роботи “морфів” вчені зібрали кілька прототипів майбутніх електронних пристроїв. Одним з них виступив макет телефону майбутнього – iPhone в особливій обгортці, підключеною до нього по бездротовому зв’язку. Під час запуску гри “морф” перетворюється на своєрідні ручки, що перетворюють телефон на портативну консоль. За словами вчених, подальший розвиток цієї технології допоможе створити повністю гнучкі гаджети- “трансформери”, здатні приймати найбільш зручну форму для їх власника в залежності від умов використання.

In Новини  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>